HPV (Human Papillomavirus) infekcija ir viena no visbiežāk sastopamajām seksuāli transmisīvajām slimībām. HPV vīrusi pārstāv lielu vīrusu grupu, kas var izraisīt slimības uz ādas un gļotādas. Aptuveni 40 papilomas vīrusu tipi izplatās seksuāli transmisīvā vai cieša inficētās ādas, gļotādas, ārējo dzimumorgānu, anālās atveres kontakta ceļā. HPV vīrusi tiek sadalīti divās grupās. Pirmajā grupā ietilpst zema riska papilomas vīrusi, kas parasti izraisa kārpas uz abu dzimumu ārējiem dzimumorgāniem un neizraisa vēža šūnu transformāciju (6,11,42,43,44 tips) https://fr-libido.com/viagra-generique-pas-cher/. Otrā grupā ietilpst augsta riska papilomas vīrusi, kas veido 80% no visām infekcijām, kas izraisa priekšvēža stāvokli, dzemdes kakla, krūts, taisnās zarnas, dzimumlocekļa, balsenes vēzi (16,18,31,33,35,45,56 tips).

HPV tips 6 un 11 izraisa ādas un gļotādas kārpas (kondilomas) seksuāli aktīvo cilvēku dzimumorgānu un taisnas zarnas rajonā. Tie izraisa arī papilomas balsenē un apakšējos elpceļos ne tikai pieaugušajiem, bet arī bērniem.

HPV infekcijas pārnešana no mātes bērnam notiek dzemdību laikā tieša kontakta laikā starp bērnu un dzimumorgānu kondilomām. Neliela iespēja arī inficēties auglim intrauterīnās attīstības laikā. Vīruss ir ticis pierādīts HPV inficētām sievietēm augļūdeņos.  HPV vīruss izraisa arī elpošanas saslimšanu, ko sauc par periodisku elpošanas papillomatozi, tai raksturīga papilomu veidošanās elpceļos. Šie veidojumi ir labdabīgi, taču vairojoties un pieaugot izmēros tie var radīt elpceļu obstrucijas un būt bērnam dzīvībai bīstami. Ir pierādīts, ka bērniem ar garspuru papillamotozi imunitāte ir novājināta. Klīniskie simptomi ir dažādi, tie atkarīgi no papillomu lieluma, daudzuma un lokalizācijas. Biežākie kliniskie simptomi ir apgrūtināta elpošana, miega apnoja, sēkšana, svilpojoša skaņa elpojot. Dažreiz papilomas spontāni pazūd, bet vīruss audos var saglabāties un papilomas var rasties atkārtoti pat pēc vairākiem gadiem. Ar ārstēšanu nodarbojas ārsts speciālists – otorinolaringologs, tās pamatā ir ķirurģiska papilomu noņemšana. Nākamais ārstēšanas kurss tiek pieņemts, pamatojoties uz slimības gaitu. Tiek izstrādātas jaunas iespējas HPV profilaksei, izmantojot vakcīnas pret dzemdes kakla vēzi.

Pēdējo desmit gadu laikā vairāki pētījumi veltīti fitoelementu, kas atrodas dārzeņos, piem., brokoļos, kāpostos, puķkāpostos u.c., pretvēža iedarbībai. Viens no tiem ir indola-3-karbinols. Tas darbojas vairākos šūnu vielmaiņas līmeņos, pozitīvi ietekmē hormonālo vielmaiņu, kavē vēža un HPV skarto šūnu augšanu un vairošanos, sekmē to bojāeju.